VERLIES ALMKERK: SERIE AFGEBROKEN
In een gelijkopgaande wedstrijd tegen Unitas’30 trekt koploper Almkerk uiteindelijk aan het kortste eind. De nummer twee op de ranglijst (Unitas’30) wint met 1-2 en is de nieuwe lijstaanvoerder.
VOORUITBLIK
Almkerk kent een fantastische serie. De laatste nederlaag dateert van drie maanden geleden (2 november 2024, 4-3 verlies bij Roda Boys). Alle wedstrijden – zowel competitie als beker – die zijn gespeeld in november, december en januari zijn in winst omgezet. Het levert Almkerk een positie op bovenaan de ranglijst. Tegenstander Unitas’30 staat op de tweede plaats. De bezoekers uit Etten-Leur hebben maar één doel: promotie. De heenwedstrijd eindigde in 3-3. Het belooft dan ook een aantrekkelijk duel te worden tussen de koploper en de runner-up.
Bij Almkerk ontbreken nog altijd de geblesseerden Danilo Kros, Ramon van Dalen, Lucas Ligtvoet, Jari Zijderveld en Falk van Sluisveld.
De Almkerkse spelers zijn voorafgaand aan de wedstrijd verrast met een zelfgemaakt lunch door super-fan Chelsea.
Bij de opkomst op het veld zorgt het nodige vuurwerk direct voor een topsfeer, iedereen voelt: hier gaat een belangrijk potje plaatsvinden.
GELIJKOPGAANDE EERSTE HELFT
Onder goede omstandigheden, droog en een winterzonnetje, blaast scheidsrechter Duarte voor het beginsignaal. Na amper vijf minuten spelen komt Almkerk op een 1-0 voorsprong. Corné van Rosmalen geeft een prima voorzet. Niels Nieuwesteeg kopt vervolgens op de lat waarna de rebound wordt binnengekopt door Steven Molenschot. Wat een droomstart!
De droom wordt echter wreed verstoord. De grensrechter vlagt voor buitenspel, de scheidsrechter neemt het vlagsinaal van de grensrechter over. Het loepzuivere doelpunt (zo blijkt ook uit beelden achteraf) vindt hiermee geen doorgang. Almkerk komt dus niet op voorsprong, maar de stand blijft 0-0.
In het vervolg van de eerste helft speelt het spel zich vooral af op het middenveld. De wedstrijd ontpopt zich tot een tactisch schaakspel. Het spel-niveau is hoog van beide kanten, maar gedurende het eerste half uur zijn er verder geen kansen te noteren. Iets na het half uur volgt de eerste (grote) mogelijkheid voor Unitas’30: een teruggelegde voorzet wordt hard ingeschoten maar prima gepareerd door doelman Dennis van Duin.
In het laatste kwartier voor rust krijgt Almkerk twee mogelijkheden. Een steekpass van Steven Molenschot bereikt Quinten Eugenia, zijn schot gaat voorlangs.
De laatste mogelijkheid van de eerste helft is voor Jelle Stalenhoef. De aanvoerder is in die fase belangrijk. Eerst haalt hij enkele minuten voor rust een bal van zijn eigen doellijn. In de blessuretijd van de eerste helft vertrekt een kanonskogel van zijn voet richting de bovenhoek. De Unitas-keeper heeft een formidabele safe in huis en tikt de inzet over.
Ruststand 0-0
DESASTREUS KWARTIER
De eerste vijftien minuten na de pauze blijken fataal voor Almkerk. De eerste kans is nog wel voor de thuisploeg. Melvin van den Heuvel zoekt de verre hoek, maar zijn poging gaat net naast.
Bij een corner van Unitas’30 wordt het scorebord voor het eerst in werking gezet. De corner wordt neergelegd bij de eerste paal en kan worden binnengekopt, 0-1.
Enkele minuten later, er is dan exact een uur gespeeld, valt een bal tussen de laatste linie van Almkerk en keeper Dennis van Duin. Een Etten-Leurse aanvaller is als eerste bij de bal. Dennis kan één keer redden, maar is kansloos op de rebound: 0-2.
De bezoekers krijgen zelfs nog de kans op 0-3, maar een aanvaller die alleen afgaat op Dennis van Duin schiet naast.
NOG DICHTBIJ
Het laatste half uur speelt Almkerk het beste deel van de wedstrijd. Met een mentaliteit van “alles-of-niets” wordt gestreden tot de laatste seconde. Het levert, behalve prima spel, ook de nodige mogelijkheden op.
Halverwege de tweede helft kan Steven Molenschot uithalen, zijn inzet wordt echter nog net geblokt. Enkele minuten erna wordt een inzet (een acrobatische hakje) van Jelle Stalenhoef knap gered door de EttenLeurse keeper. Een volgende poging van Steven Molenschot belandt aan de verkeerde kant van de paal, in het zijnet dus.
Een kwartier voor tijd krijgt Almkerk een indirecte vrije trap in het strafschopgebied. Waar menigeen dacht aan een penalty is de scheidsrechter resoluut in zijn oordeel: “gevaarlijk spel in het strafschopgebied levert een indirecte vrije trap op, geen penalty”. Spelregeltechnisch gezien is dit correct. Gezien de vele eerdere arbitrale beslissingen, waarbij in twijfelgevallen Almkerk weinig het voordeel van de twijfel heeft gekregen, is enige frustratie aan de zijde van de thuisploeg begrijpelijk. De indirecte vrije trap loopt op niets uit.
Met nog acht minuten te spelen krijgt Almkerk dan alsnog een penalty. Niels Nieuwesteeg wordt gehaakt binnen de witte lijnen. Melvin van den Heuvel weet wel raad met dit buitenkansje. Zijn doelpunt brengt de spanning terug in de wedstrijd, 1-2.
Almkerk heeft dan nog even de tijd om tot een resultaat te komen. Het krijgt in het laatste kwartier (acht minuten officiële tijd en zeven minuten extra tijd) nog twee mogelijkheden.
Een vrije trap van Steven Molenschot belandt in de handen van de sterke keeper van de gasten. De laatste kans van de wedstrijd is voor Dylan den Exter. Diep in blessuretijd belandt de bal uit de kluts op het hoofd van de verdediger. Zijn (moeilijke) kopbal gaat over.
Eindstand Almkerk – Unitas’30 1-2
SAMENGEVAT
Almkerk en Unitas’30 zijn aan elkaar gewaagd. Het resultaat van deze wedstrijd had beide kanten op kunnen gaan. Een gelijkspel zou de verhoudingen goed hebben weergegeven. In dit geval neemt Unitas’30 echter de punten mee naar Etten-Leur.
De serie van drie maanden zonder nederlaag is hiermee afgebroken voor Almkerk. Het is zaak voor de blauwwitten om vanaf aanstaande zaterdag weer te beginnen aan een nieuwe serie!
PROGRAMMA
Almkerk speelt volgende week een uitwedstrijd tegen ’t Zand in Tilburg, aanvang 18.00u. Het elftal van Almkerk kan alle steun in de jacht op drie punten goed gebruiken en we hopen dan ook op een grote publieke opkomst.