GALAVOORSTELLING IN NUMANSDORP
Almkerk heeft drie punten meegenomen in de ontmoeting met NSVV. De eerste helft van het duel gaven de bezoekers een ware masterclass. Na vijfenveertig swingende minuten stond een 0-5 ruststand op het scorebord. De tweede helft werd hiermee een formaliteit, eindstand 2-5.
LASTIGE MIDDAG VOORSPELD
NSVV heeft recent haar trainer ontslagen (Johan Sturrus). Het schokeffect lijkt te werken. De laatste twee competitiewedstrijden worden omgezet in winst (thuis tegen Unitas en uit bij Heinenoord). NSVV is dus een ploeg met vertrouwen en in de “winning-mood”. Tel hierbij op dat het een fysieke vechtploeg is die graag de lange bal speelt, dan weet je als tegenstander dat je een lastige middag tegemoet gaat.
Om de lastige middag nog lastiger te maken: er zijn diverse wegwerkzaamheden onderweg van Almkerk naar Numansdorp. Uiteindelijk is iedereen, met het gebruik van de nodige creatieve routes, keurig op tijd in Numansdorp.
Almkerk treedt aan in dezelfde opstelling als de laatste weken.
HOGESCHOOL-VOETBAL
Na het beginsignaal van arbiter van de Ketterij brandt de wedstrijd direct los. Al in de eerste minuut is er een schot op doel van Remco den Besten (eenvoudige vangbal voor de Numansdorpse keeper) en in diezelfde minuut komt aan de overzijde de NSVV-spits een teenlengte tekort om de score te openen.
Daarna is er helemaal geen sprake meer van een (eventuele) lastige middag, het is “show-time”. Almkerk scoort vijf goals “uit het boekje”. De ene nog mooier dan de ander. Alle goals komen tot stand vanuit “voetballende situaties” waarbij meerdere spelers betrokken zijn bij vloeiende aanvallen.
De score wordt geopend door Jelle Stalenhoef (6′). Corné van Rosmalen stuurt Huib van Wijk richting achterlijn. De bal wordt goed teruggetrokken richting de zestienmeter, Jelle Stalenhoef schiet binnen, 0-1.
Enkele minuten (10′) later volgt een soortgelijke goal. Wederom zijn Corné van Rosmalen en Huib van Wijk betrokken bij de voorbereiding. Uiteindelijk geeft Huib van Wijk de bal hard en laag voor het doel, waarop Robin de Man kan binnentikken, 0-2.
Halverwege de eerste helft vindt Jelle Stalenhoef de ruimte aan de linkerkant bij Melvin van den Heuvel. Hij dreigt met een actie maar geeft de bal breed op Jelle Stalenhoef. Met een goed schot van buiten de zestienmeter brengt de Almkerkse aanvoerder de stand op 0-3.
Bij de vierde goal is de belangrijkste bijrol voor Jenner Koek. In een 1-tegen-1-situatie gaat hij zijn tegenstander voorbij en bereikt hij de achterlijn. De teruggelegde bal wordt binnengeschoten door Jelle Stalenhoef. Onderweg wordt de bal nog (nuttig) aangeraakt door Robin de Man, waardoor RdM als doelpuntenmaker de boeken in gaat, 0-4.
Vlak voor rust ontvangt Robin de Man een steekpass. Vanaf eigen helft is hij in de sprint het snelst van iedereen. Vlak voor de Numansdorpse keeper legt hij de bal breed op de meesprintende Corné van Rosmalen, 0-5.
De eerste helft is er één om nog heel lang te onthouden, ruststand 0-5.
TWEEDE HELFT EEN FORMALITEIT
Na de thee is de energie en de inspiratie uit de wedstrijd. Na zesenhalve aaneengesloten officiële wedstrijden zonder tegendoelpunt moeten er in de tweede helft twee tegengoals worden geslikt. Na een uur spelen wordt een Numansdorpse penalty binnengeschoten. Een kwartier voor tijd volgt, na slordig balverlies aan Almkerkse zijde, zelfs nog een tweede tegendoelpunt.
Eindstand: NSVV – Almkerk 2-5
Almkerk speelt een waanzinnig goede eerste helft waarin het de wedstrijd beslist en speelt (logisch?) een matige tweede helft. De beloning is er in de vorm van drie punten en een derde plaats op de ranglijst.
PROGRAMMA
Volgende week speelt Almkerk een thuiswedstrijd tegen Nieuwenhoorn. Het duel begint om 14.30u. Nieuwenhoorn wint deze week met 6-0(!) van kampioenskandidaat Heinenoord, er komt dus kwaliteit richting Almkerk. Alle supporters zijn welkom om het eerste elftal te steunen in de jacht op drie punten.
