Nieuws / Wedstrijdverslagen

Almkerk 5 wint altijd drie helften en playbackshows?

via voetbaljournaal.com

Vandaag spreken we met Almkerk 5. De heren zijn het jongste vriendenteam van Almkerk en de beste uit de regio. Vanuit de A-jeugd zijn vier jaar geleden enkele jongens doorgestroomd naar het vijfde. Met wat aanwinsten en enkele terugkerende spelers is het vijfde gevormd.

Uniek?
We waren benieuwd wat het team nou zo uniek maakt. ‘’Uniek? Wij zijn bijzonder! Met z’n allen zijn we één grote groep vrienden, maar voor de buitenwereld kan dat niet zo lijken. Hoe vaak wij elkaar belachelijk maken. Grapjes over dikke buiken, vaders die melk aan het halen zijn, etniciteit en natuurlijk de voetballende kwaliteiten van eenieder komen dagelijks voorbij.’’

Speciale spelers
Hoewel dit team veel bijzondere spelers heeft, zijn er toch een paar die het benoemen waard zijn volgens Almkerk 5. ‘’Stan ‘penaltystip’ en Harolds kwartiertje kunnen maximaal tien minuten tot een kwartier spelen. Dan MOETEN ze echt gewisseld worden, omdat ze moe zijn. Baco cola Sjaak is onze keeper die nu even een jaartje bij het vierde keept. Is bij uitstek de bijzonderste van het stel. Met de woorden ‘nooit de nul’ op zijn shirt drinkt hij met regelmaat een baco cola, zowel voor als na de wedstrijd. Topscorer Schaap is de man met de meeste doelpunten voor Almkerk 5. Met zat grote kansen krijgt Schaap het toch voor elkaar om nog altijd op nul doelpunten te staan voor Almkerk 5.’’

Motto
Dat een wedstrijd meer dan twee helften heeft, blijkt uit het motto van de mannen: ‘Een wedstrijd heeft drie helften en deze winnen we alle drie!’. Het is dan ook niet gek dat het team wil meedoen om de prijzen. ‘’We willen sowieso één prijs pakken dit seizoen. Het kampioenschap, de beker of de playbackshow bij de club. Verder hopen we natuurlijk nog duizenden ontzettend leuke, dronken herinneringen te maken. Vooral op teamweekenden denk ik dan maar.’’

Hoogte- en dieptepunten
De eerste twee seizoenen moest Almkerk 5 nog veel moeite doen om überhaupt te scoren. ‘’Nu lijkt het dat we mee aan het doen zijn voor het kampioenschap en we zitten nog in de beker! Ook een enorm hoogtepunt is ons teamweekend naar Friesland, waar we na nog geen kwartier bezig te zijn geweest met een spelletje al ontzettende pannenkoeken rondom het huis hadden liggen. Ook onze playbackshows zijn bij uitstek een van onze hoogtepunten. Zonder pardon nemen wij de beker mee naar huis!’’ Het dieptepunt van het team ligt vooral bij de (fitte) opkomst bij de wedstrijden. “Het is bijzonder dat we met een selectie van 22 man het elke zaterdag niet eens voor elkaar krijgen om met elf fitte spelers te kunnen startenEn die eerste twee seizoenen vergeten we maar.’’

Lekker potje ballen
De laatste wedstrijd van vorig seizoen was een bijzondere voor het team uit Almkerk. ‘’We stonden vierde met geen uitzicht meer op een derde plek en ook dalen was niet meer mogelijk. We konden niets anders meer dan nog even lol hebben. Dus, we hebben een partybus geregeld, vuurwerk gehaald en onze supporters opgetrommeld om zo met zijn allen het seizoen af te sluiten. Stomdronken de kleedkamer in om lootjes te gaan trekken voor de posities. Met onze back op goal en de laatste man in de spits traden wij aan om een lekker potje te gaan ballen.’’

Binnen een kwartier stond het helaas al 3-0 voor de tegenstander en zag het er niet rooskleurig meer uit. ‘’In de rust kregen we in de kleedkamer nog wat kritiek van de clubbaas van de tegenstander, want we mochten niet met de cornervlag vlaggen en ook muziek en vuurwerk langs de lijn was ook niet wat zij wilden. Uit de rust, mede door nog wat pilsjes, hebben we het tij kunnen keren en de drie punten in onze zak kunnen steken. Door drie goede goals en een penalty van Stan ‘penaltystip’ (zijn eerste voor het team) is de wedstrijd geëindigd in 3-4 en kon Sliedrecht niets anders doen dan balen.’’

Bedankt!
De jongens willen graag nog iemand bedanken. ‘’Iemand die wel in het zonnetje gezet mag worden is Jens. Die zichzelf heeft opgeofferd om vaste vlagger te zijn van het team. Met zijn telefoon in de hand (kijken naar de formule 1 of voetbal) heeft hij al vaak buitenspel over het hoofd gezien. Ook de sponsoren worden bedankt voor het sponsoren van al onze merchandise!

Creators FC
‘’We wachten nog altijd op een uitnodiging van Creators FC voor een oefenwedstrijd. Al snap ik wel dat die uitnodiging niet komt, want wij zijn ontzettend goed!’’

Wij wensen Almkerk 5 veel succes dit seizoen!

Klik op VV Almkerk voor de laatste artikelen over de club.
Klik op VV Almkerk voor meer informatie over de club.


Deel via: